Ekologia to wspaniały wynalazek i nie trzeba chyba przekonywać do tego już nikogo. Fakt ten można doskonale wykorzystać jako motyw przewodni imprezy integracyjnej. Ciekawy temat takiego wydarzenia rozrusza i zaintryguje nawet największych sceptyków luźnych spotkań z kolegami z pracy. Warto zawęzić temat ekologii do konkretnego zajęcia, najlepiej warsztatów. Ostatnim krzykiem ekologiczno-warsztatowej mody jest własnoręczne tworzenie lasów w słoiku i choć brzmi to nieco ekstrawagancko, to jedyne co nam grozi w tym wypadku to świetna zabawa i mile spędzony czas.
„Las w słoiku” może być tematem całkowicie oddzielnej imprezy lub na przykład stanowić jedno zagadnień przedstawionych w trakcie całodniowych warsztatów ekologicznych. Najpierw, każdy z uczestników otrzymuje niezbędne składniki do stworzenia własnego naturalnego cuda w szklanym naczyniu, czyli słoik (lub na przykład kolba czy nawet niewielkie, okrągłe akwarium), węgiel aktywny, żwirek ozdobny, kilka ozdobnych kamieni i oczywiście serce całego projektu – rośliny. To, w jaki sposób zaaranżujemy otrzymane materiały powinno zależeć wyłącznie od nas.
Choć całe przedsięwzięcie opiera się na własnej inwencji uczestników, nad całością będzie czuwać ekspert, który przekaże nam podstawową wiedze niezbędną do uzyskania zamierzonego efektu. Doświadczona i wprawiona osoba wskaże nam, jak powinna wyglądać dobrze przygotowana gleba, które roślinny nie powinny znajdować się obok siebie, czy w jaki sposób ustawić całość, by można było taki las w słoiku odpowiednio nawadniać, nasłoneczniać i pielęgnować. Dowiemy się także, jak oczyścić słoik przed wprowadzeniem do niego nasion czy roślin i jak opiekować się naszą kompozycją jeszcze długo po zakończeniu imprezy.
Dlaczego „las w słoiku”?
Integracja przez ekologię zdobywa coraz więcej zwolenników, a oprócz dobrej zabawy, zapewni naszym pracownikom dobrą zabawę, chwile pełne relaksu a także stworzenie czegoś oryginalnego i ciekawego. Przeprowadzenie takiego szkolenia na świeżym powietrzu dodatkowo spotęguje efekt i zapewni kontakt z przyrodą dosłownie i w przenośni.