W czasie pandemii niełatwo wpaść na dobry pomysł na warsztaty integracyjne. Zbliżenie i scalenie zespołu, z konieczności robiąc to za pośrednictwem Internetu w dużej odległości od siebie stanowi bardzo poważne wyzwanie. My mamy jednak doskonałą propozycję! Escape Room online to bardzo nowatorski i bardzo atrakcyjny pomysł na organizację świetnego eventu bez wychodzenia z domu!

escape room online, sherlock"
event online, escape room"

Jak to działa?

W normalnych warunkach, zaproszeni goście przychodzą do takiego pokoju i jako zespół próbują wydostać się z niego rozwiązując różnego rodzaju zagadki. W wersji „zdalnej”, naszymi oczami, rękami i nogami jest pracownik takiego miejsca, który wyposażony jest w (co najmniej jedną) kamerę, przez którą uczestnicy widzą dokładnie to, co osoba znajdująca się fizycznie w pokoju. Poprzez wspólny czat lub dedykowaną platformę, zespół może rozmawiać i komunikować się ze sobą i wspólnie podejmować decyzje dotyczące łamigłówek i zadań, jakie pojawiają się przed nimi w trakcie zabawy. Prowadzony przez uczestników Mistrz Gry w escape roomie wykonuje dokładnie wszystkie polecenia, ale wymaga to zgrania, współpracy i jednomyślności ekipy, która aktualnie walczy o wydostanie się z pokoju. Zadania polegają głównie na rozwiązywaniu łamigłówek i wszelkiego rodzaju zadań logicznych.

pokój w escape roomie"
pokój w escape roomie"

Jak escape room online integruje zespół?

Wspólne podejmowanie decyzji i zabawa, która wymaga koncentracji oraz logicznego myślenia to doskonały przepis na team building oraz integrację. Każdy uczestnik jest dobry w innej dziedzinie co sprawia, że działając razem, zespół ma dużo większe szanse na rozwiązanie kolejnych zadań. Innymi słowy – każdy realizuje i wykazuje się indywidualnie i może dostrzec sposób, w jaki pomaga to całej ekipie.

Co więcej, Escape Room Online to wyśmienita zabawa kojarząca się z grą na konsolę o bardzo dobrej grafice. Jest to również idealny pomysł dla domatorów, którym odpowiada szukanie wszelakiego rodzaju rozrywek w domowych pieleszach. Zabawa doskonale angażuje cały zespół, absorbuje dużo uwagi i zapewnia kilkadziesiąt minut naprawdę wybornej zabawy dla wszystkich uczestników.